21 مورد از جاذبههای گردشگری رشت

با این حال شاید در سالهای آینده این نوع گردشگری عجیب و غریب برای افراد عادی نیز در دسترس باشد. ممکن است افراد در طول روز، تمام ایمیل یا پستهای اینستاگرامی خود را بررسی نکنند. تا انتهای این مقاله با ما همراه باشید تا روشهای مختلف تبلیغات و چند نمونه متن تبلیغاتی را با یکدیگر بررسی کنیم. توجه به تبلیغات گردشگری، بهعنوان حوزهای که همواره در حال رشد است، به یک ضرورت تبدیل شده است. برای کشور در حال توسعهای مثل ایران که در مسیر نیل به اقتصاد مستقل از نفت قرار دارد و همچنین از منابع غنی طبیعی برخوردار است، صنعت گردشگری نقش یک منجی را ایفا میکند. هر موقع بین شهرهای ایران سفری می کنم، این مساله که ما در کشورمان این همه فرصت سوخته در صنعت گردشگری داریم، عذابم می دهد!

گردشگری فضایی سایت jarastour هزینه زیادی دارد. آن ها برای کسب تجربه خاص آشپزی و تعامل با جوامع محلی ترجیح می دهند هزینه های نه چندان کمی کنند. کشورهای بسیار کمی در دنیا وجود دارند که جاذبههایی با این قدمت را در خود جای دادهاند و چنین تنوعی را پیش روی گردشگران قرار میدهند. تبلیغات بنری، در قالب تصاویر، متن یا ویدئو به کاربران نمایش داده میشوند و در صورتی که روی این تبلیغ کلیک کنند به سایت موردنظر منتقل میشوند. در ادامه، چند نمونه از متن تبلیغاتی هتل را بررسی میکنیم تا برای تبلیغات خود بیشتر آماده شوید. شما در ابتدا باید بدانید که سفر با قطار را بیشتر دوست دارید یا با هواپیما، دوست دارید در یک هتل لوکس اتاق بگیرید یا در دل چادر طبیعت چادر بزنید، دوست دارید با یک گروه کاملاً غریبه به سفر بروید یا با دوستان یا خانواده به سفر بروید، دوست دارید تمام مدتزمان سفرتان از قبل برنامهریزیشده باشد و مطابق برنامه سفری که مدیر فنی یک آژانس نوشته است، روزهای سفرتان را بگذرانید یا دوست دارید زمان سفرتان را خودتان برنامهریزی کنید. برای رفتن به این شاهکار معماری اسلامی، باید از بازار کرمانشاه عبور کنید که در جای خود بسیار دیدنی و زیبا است.

همچنین وزارت میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری موظف است تا پایان سال اول اجرای قانون برنامه طرح ساماندهی گردشگری جنگلهای شمال و شمالغرب کشور و زاگرس، سواحل شمالی و جنوبی با اولویت سواحل مکران طبق قوانین مربوطه را تهیه کند. همچنین بر اساس این تحلیل، ناهمسانی هدفهای ذکر شده نشان میدهد، سند حاضر نمایشی ویترینی از فهرست ایدههای جذاب برای گردشگری است. و تاکید این سند بر تاثیرات بین المللی گردشگری در تصورات و ذهنیتهای جهان خواسته طبیعی از گردشگری در ایران است اما درهیچ جای اهداف، به پیش نیازهای فرهنگی، زیرساختی توجه نشده است. برای مثال هتل های سبز به معنای مسئولیت محیطی برای کم کردن تاثیرات محیطی در خرید کالا ، ارائه خدمات و مدیریت طرح است. اما چرا به آن آب سیاه هم میگویند قره سو کلمه ای برگرفته از زبان ترکی است به معنای آب سیاه به همین علت اسم دیگر آن که خیلی که خیلی پر کاربرد هم نیست آب سیاه میباشد.

این نوع گردشگری عمدتا مربوط به ثروتمندان و تجار است. این نوع گردشگری شامل پروازهای موشکی مداری و زیر مداری به فضا است. از انواع تبلیغات در اینستاگرام میتوان به تبلیغات اینفلوئنسری، تبلیغات گسترده و بازدیدی اشاره کرد. میتوانید از تبلیغات پیامکی برای اطلاعرسانی، یادآوری و ارسال پیشنهادهای ویژه استفاده کنید. در صورتی که هیچ کلیکی صورت نگیرد، نیاز نیست هزینهای پرداخت کنید. متاورس در گردشگری نیز با امکان پرداخت بدونتماس به کمک رمز ارزهایی مانند بیتکوین یا توکنهای غیرقابل معاوضه (NFT) به مسافران و گردشگران اجازه میدهد بدون نیاز به تبدیل ارز بهراحتی خدمات موردنیاز خود را خریداری کنند. سفر به فضا می تواند یک تجربه بی نظیر و یک ایده جذاب برای گردشگری باشد.

از آنجایی که کشورهای درحال توسعه با مسائلی مانند بیکاری، محدودیت منابع ارزی و تک محصولی بودن اقتصاد رو به رو هستند و با توجه به اینکه اقتصاد ایران به درآمدهای حاصل از صادرات نفت وابستگی دارد پس اهمیت تنوع بخشیدن به منابع رشد اقتصادی مثل گردشگری بالا میرود. کشورهای مختلف جهان برای پیشبرد صنعت گردشگری خود دست به اقدامات گوناگونی میزنند و از این طریق موجب رشد اقتصادی و ایجاد اشتغال میشوند. امروزه اهمیت صنعت گردشگری در ایجاد اثرات مثبت اقتصادی در دنیا آشکار شده است و چه در کشورهای توسعه یافته و چه در کشورهای در حال توسعه آن را از عوامل رشد اقتصادی می­دانند.

گردشگران زیادی در سال های اخیر برای بازدید از اجساد قربانیان فاجعه آتش فشان از پمپئی دیدار کردند. همین موضوع باعث شده تا پمپئی به یکی از مکان های باستانی و گردشگری سیاه تبدیل شود. بدون شک، تبلیغات یکی از عوامل مهمی است که به صنعت گردشگری، در جذب گردشگر، کمک میکند. این نوع از تبلیغات را میتوانید با پلتفرم جریان که یکی از زیرمجموعههای یکتانت است، انجام دهید. اینکه باغ جهاننما دقیقا در چه دورهای و توسط چه کسی ساخته شده است، مشخص نیست، اما کریم خان زند در دوره زندیان این باغ را مورد بازسازی قرار دارد و یک عمارت زیبای ۸ ضلعی درون آن ساخت. خانه توکلی ظاهری زیبا دارد و در ساخت آن از معماری ایرانی اسلامی الگو گرفته شده است. همچنین جهت ایجاد زیر ساخت های لازم این صنعت نیاز به استفاده از بخش خصوصی و سرمایه گذاری خارجی در کشور می باشد. گردشگران ثروتمند تمایل دارند تا تجربه بی نظیری مانند اقامت در یک جزیره خصوصی داشته باشند. ماده ۱۰۰ قانون برنامه ششم توسعه هم حوزههای فعالیت صنعت گردشگری را مشخص کرده است: وزارت میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری مکلف است تا پایان سال اول اجرای قانون برنامه، سند راهبردی توسعه گردشگری را درچهارچوب قوانین مربوطه با رویکرد استفاده حداکثری از بخش خصوصی جهت تصویب هیات وزیران ارائه کند.

به نظر میآید اگر المانهای دوره صفوی و حتی دوره اسلامی در این محور نصب شود، علاوهبر استفاده از این محیط مفرح، زیبا و شاد به نوعی تاریخ اصفهان نیز زنده میماند و شکوه اصفهان در دورههای تاریخی مختلف به تصویر کشیده میشود، لذا این اقدام از چند بعد از جمله جذب گردشگر میتواند بسیار مؤثر و کارآمد باشد. چون بر اساس داده خام، امارات توانسته در سال ۲۰۱۹ با یونیت هتل کمتر نسبت به ایران، ۲.۵ برابر گردشگر ورودی بیشتری را جذب کند. این مکان مسجدها، آرامگاهها، رواقها، صحنها، کتابخانه و موزهها را در بر میگیرد. در این بین داشتن میراث فرهنگی متعدد و تولید صنایع دستی گوناگون موجب شده تا علاقه مندان عرصه گردشگری، ایران را به عنوان مقصد مناسب در حوزه گردشگری انتخاب کنند. برای آن ها بازدید از مزارع محلی، تاکستان ها و شرکت های تولید پنیر بسیار لذت بخش است. چرا که در این زمان علاوه بر این که از هوای مطبوع و خنک لذت خواهید برد، از دیدن منظرهی نفسگیر غروب آفتاب از برج قلعه، شگفتزده خواهید شد.

سند چشمانداز توسعه ایران در افق ۱۴۰۴ در بند ۱، ۶ و ۸ به موضوع توسعه گردشگری اشاره کرده که در بند هشتم آن گفته شده: توسعه گردشگری مبتنی بر شرایط فرهنگی و تاریخی کشورمان باعث تعامل سازنده و مؤثر با جهان و رشد پر شتاب اقتصاد همراه با بهبود توزیع در کشور خواهد شد. مالزی به واسطه قرار داشتن در جنوب شرق آسیا، از سواحل بینظیری برخوردار است، اگر چه مالزی در همسایگی تایلند قرار گرفته و همین امر سبب شده از نظر کیفیت سواحل و زیبایی آنها چیزی از تایلند کم نداشته باشد اما به دلیل وجود اکثریت مسلمان در این کشور، از نظر فرهنگی تفاوتهای زیادی بین این دو کشور وجود دارد و طبیعتا برای سفرهای خانوادگی گزینهای بهتر و آرامشبخشتر خواهد بود. اگر قرار است گردشگری به عنوان بخش مهم اقتصادی فرهنگی درآمدزا و اشتغالزا ارتقا یابد همه باید کمک کنند و هر چه لازم است باید مهیا شود و مسائل و تعارضها حل شود. دریاچه باتابات از سه دریاچه نسبتا بزرگ تشکیل شده است؛ برای اینکه بتوانید این دریاچه بسیار زیبا را از نزدیک ببینید باید در فاصله 62 کیلومتری از کوه های قفقاز قرار بگیرید؛ منظره ای که در این دریاچه خواهید دید واقعا شگفت انگیز است و ارزش ساعت ها درنگ را خواهد داشت؛ در اطراف این دریاچه کوه های بلندقامتی قرار گرفته است که به لطف پوشش جنگلی، نمایی فوق العاده را به محیط بخشیده اند؛ اغلب درختانی که در این منطقه وجود دارند، زالزالک هستند؛ اگر می خواهید اوج زیبایی این منطقه را ببینید، بهتر است تا در ماه خرداد به آذربایجان سفر کنید.

برای سفر به گیلان و غرب مازندران نیز باید از جاده چالوس استفاده کنید. در طبقات میتوانید از فروشگاهها دیدن کنید و سوار آسانسور شوید و از بالای برج، تهران را زیر پای خود ببینید. با ما همراه شوید تا توضیح دهیم چرا باید گاهی اوقات به دامان طبیعت پناه برد و چرا باید با تورهای طبیعت گردی همراه شد. برای تضمین موفقیت در این کار تنها چیزی که به آن نیاز دارید این است که مطمئن شوید میتوانید به یک یا چند زبان دیگر صحبت کنید. در بخش بعدی، انواع تبلیغات در یکتانت را بررسی میکنیم تا بتوانید با کمک سرویسهای ما، تبلیغات خود را در شکلهای مختلف اجرا و مدیریت کنید. میزان ترافیک حاصل از تبلیغات بنری را میتوانید به کمک گوگل آنالیتیکس تحلیل نمایید.

از این نوع تبلیغ برای ایجاد و افزایش آگاهی مشتری از برند، جمعآوری لید (مشتری راغب)، افزایش ترافیک و در نهایت، افزایش فروش استفاده کنید. تبلیغات گردشگری در اینستاگرام به آگاهی از برند، جذب مشتری راغب و افزایش فروش شما کمک میکنند. شما میتوانید از کمپینهای مختلف گوگل ادز مانند تبلیغات در صفحهٔ نتایج، تبلیغات نمایشی (دیسپلی) و تبلیغات ویدئویی بهره ببرید. در این روش، تبلیغ شما در صفحهٔ نتایج جستوجو در کنار نتایج ارگانیک نمایش داده میشود. در تبلیغات کلیکی، صاحبان کسب و کار، بهازای کلیکهای انجامشده روی این تبلیغ هزینه پرداخت میکنند. در تبلیغات همسان، تبلیغات شما مانند محیط همان سایت نمایش داده میشوند. ممکن است آنها زمانی زیادی را در سایت شما بمانند یا حتی سبد خرید را نیمهکاره رها کنند. دیدن زیست طبیعی قطب برای بسیاری از افراد جذابیت زیادی دارد. بازدید از چنین فضا و صحنه ای برای بسیاری از افراد جذابیت دارد.

شمال جاهای دیدنی بیشماری دارد، اما این روزها همه دنبال یک جای خلوت و دنج در شمال ایران هستند. یک مثال خوب در این زمینه موزه ملی تاریخ طبیعی است. اهتمام به تحکیم هویت فرهنگی، حفظ ارزش ها، میراث طبیعی، فرهنگی و صنایع دستی، معرفی کشور به عنوان مقصد گردشگری و معرفی آثار میراث فرهنگی و طبیعی ایران به سایر ملل، بهبود فضای کسب و کار و افزایش اشتغال کارآمد با تاکید بر جوامع محلی، جوانان و زنان در صنعت گردشگری از طریق، فرهنگ سازی، تقویت همکاریهای نهادی و بین بخشی در راستای توسعه صنعت گردشگری، تقویت مشارکت بخش عمومی – خصوصی در راستای افزایش رقابت پذیری گردشگری، ارتقاء کیفیت تجربه گردشگران، افزایش سهم خدمات گردشگری از درآمد ملی و تلاش در راستای تحقق اهداف دیپلماسی عمومی و دیپلماسی فرهنگی کشور با بهبود تصویر ذهنی از ایران در سطح بین الملل از اهداف این طرح بود. به یک نمونه از تبلیغ جاجیگا در تصویر زیر دقت کنید.

به گزارش برنا از اصفهان، محمدرضا رجالی رییس کمیسیون گردشگری و برند شهری اتاق بازرگانی اصفهان در این نشست با اشاره به جذابیت های تاریخی و فرهنگی کشورگفت: صنعت گردشگری ایران از ظرفیتهای بسیار بالایی برای رشد و توسعه برخوردار است به طوریکه بر اساس گزارش سازمان جهانی گردشگری، ایران رتبه دهم جاذبههای باستانی و تاریخی و رتبه پنجم جاذبههای طبیعی را در جهان دارا است. رشد اقتصادی یکی از شاخصهای کمی سنجش میزان پیشرفت اقتصاد کشورهاست و این موضوع اهمیت عوامل اثرگذار بر آن را بالا میبرد پس باید به ظرفیتهای صنعت گردشگری، مانند ایجاد فرصتهای شغلی، توسعه زیرساختها، ورود گردشگران خارجی، افزایش تقاضا برای کالاهای داخلی و افزایش صادرات توجه کرد.

منتشر شده در
دسته‌بندی شده در اخبار