ایران در نمایشگاه بین‌المللی کتاب اندونزی حضور یافت

در چهل و یکمین نمایشگاه بین‌المللی کتاب اندونزی، امکاناتی نظیر فروش کتاب، خرید و فروش حق نشر به صورت آنلاین و آفلاین (IRF)، برگزاری ۱۱۰ نشست تخصصی و کارگاه آموزشی، فعالیت‌هایی در غالب پیش رویداد برای بازدید از دانشگاه‌ها، مدارس و مراکز تجاری اندونزی، برگزاری مراسم اهدا جایزه «ایکاپی»، برنامه‌های «الهام گرفتن از متخصصان عرصه نشر» و «یافتن همکار تجاری» در نظر گرفته شده است.

در پایان آئین افتتاحیه چهل و یکمین نمایشگاه بین‌المللی کتاب اندونزی، عبدالحلیم اسکندر (وزیر توسعه روستایی و مناطق محروم اندونزی) و آریس هیلمن نوگرا‌ها (رئیس ایکاپی) از آثار عرضه شده در غرفه ایران بازدید کردند.


منبع: https://snn.ir/fa/news/1042201/%D8%A7%DB%8C%D8%B1%D8%A7%D9%86-%D8%AF%D8%B1-%D9%86%D9%85%D8%A7%DB%8C%D8%B4%DA%AF%D8%A7%D9%87-%D8%A8%DB%8C%D9%86%E2%80%8C%D8%A7%D9%84%D9%85%D9%84%D9%84%DB%8C-%DA%A9%D8%AA%D8%A7%D8%A8-%D8%A7%D9%86%D8%AF%D9%88%D9%86%D8%B2%DB%8C-%D8%AD%D8%B6%D9%88%D8%B1-%DB%8C%D8%A7%D9%81%D8%AA

سی‌وسومین دوره گردهمایی اتحادیه بین‌المللی ناشران (IPA) از نوزدهم تا بیست یکم آبان ماه ۱۴۰۱ با نشست‌های تخصصی متعددی با حضور مدیران و اعضای این اتحادیه در این نمایشگاه برگزار می‌شود.

خانه کتاب و ادبیات ایران برای نخستین بار و با همکاری رایزنی فرهنگی جمهوری اسلامی ایران در اندونزی به نمایندگی از صنعت نشر کشورمان در غرفه‌ای به مساحت ۱۸ مترمربع به عرضه و معرفی بیش از ۴۰۰ عنوان کتاب شاخص در حوزه‌های کودک و نوجوان با رویکرد مفاهیم اخلاقی و قصص قرآن کریم، اخلاق اسلامی، تقریب مذاهب، ادبیات کلاسیک و معاصر، ایرانشناسی و هنر می‌پردازد.

جایزه «ایکاپی» به مؤثرترین فرد یا ناشری که بیشترین فعالیت را در عرصه سوادآموزی، ترویج علم و چاپ کتاب داشته باشد، اهدا خواهد شد. همچنین مسئولان نمایشگاه در برنامه «یافتن همکار تجاری» مکانی را به مدت دو ساعت به صورت رایگان برای ملاقات و گفتگو در خصوص معرفی و فروش آثار در اختیار شرکت‌کنندگان قرار می‌دهند.

به گزاشر گروه فرهنگی خبرگزاری دانشجو، چهل و یکمین نمایشگاه بین‌المللی کتاب اندونزی با شعار «توانمندسازی افراد خلاق با روش‌های خلاقانه» به صورت فیزیکی و مجازی با حضور ۱۳۴ ناشر از کشور‌های ایران، مالزی، چین، کره، تایلند، برونئی، آمریکا و … از امروز چهارشنبه هجدهم آبان کار خود را با برگزاری برنامه‌های تخصصی و آموزشی آغاز کرده و به مدت پنج روز تا بیست‌ودوم آبان ماه در مرکز نمایشگاهی جاکارتا ادامه دارد.

معرفی صنعت نشر جمهوری اسلامی ایران، طرح حمایتی گرنت، جایزه جهانی کتاب سال جمهوری اسلامی ایران، نمایشگاه بین‌المللی کتاب تهران و معرفی آثار شاخص ادبی در حوزه‌های مختلف از جمله فعالیت‌های خانه کتاب و ادبیات ایران در این دوره از نمایشگاه کتاب اندونزی است.