تشدید بارش‌ها در ۵ استان

توصیه‌شده است در زمان ذکرشده از تردد و اسکان در حاشیه مسیل‌ها و فعالیت‌های کوه‌نوردی و جابجایی عشایر کوچ‌رو اجتناب و پرهیز شود. بازگشایی دهانه پل‌ها و آبروها، احتیاط در سفرهای برون‌شهری، بررسی استحکام سازه‌های موقت، تابلوهای تبلیغاتی و پوشش گلخانه‌ها از دیگر توصیه‌های هواشناسی است.


منبع: https://www.imna.ir/news/618621/%D8%AA%D8%B4%D8%AF%DB%8C%D8%AF-%D8%A8%D8%A7%D8%B1%D8%B4-%D9%87%D8%A7-%D8%AF%D8%B1-%DB%B5-%D8%A7%D8%B3%D8%AA%D8%A7%D9%86زمان شروع این پدیده از جمعه ۱۴۰۱/۰۸/۲۰ و زمان پایان آن شنبه ۱۴۰۱/۰۸/۲۱ خواهد بود. از سوی این سازمان بارش باران همراه با رعدوبرق در مناطق مستعد تگرگ، در ارتفاعات و مناطق سردسیر بارش برف، وزش باد شدید پیش‌بینی‌شده است.

منطقه اثر پدیده شرق و شمال شرق خوزستان، جنوب شرق لرستان، چهارمحال و بختیاری، کهگیلویه و بویراحمد، غرب و جنوب اصفهان است.

به گزارش ایمنا، سازمان هواشناسی در اطلاعیه‌ای هشدار سطح نارنجی صادر کرد. در این اطلاعیه از تشدید فعالیت سامانه بارشی در برخی استان‌ها خبر داده‌شده است.

جاری شدن روان‌آب، آب‌گرفتگی معابر، بالا آمدن سطح آب رودخانه‌ها، سیلاب در مناطق مستعد، صاعقه، اختلال در تردد جاده‌ای، ریزش و احتمال رانش کوه، خسارت به سازه‌های موقت، تأخیر و احتمال لغو پرواز و آسیب به صنعت کشاورزی آثار این مخاطره است.