تیم‌های مستندساز سیما در دوحه مستقر شدند

انتهای پیام/


منبع: https://ana.press/fa/news/814389/%D8%AA%DB%8C%D9%85%E2%80%8C%D9%87%D8%A7%DB%8C-%D9%85%D8%B3%D8%AA%D9%86%D8%AF%D8%B3%D8%A7%D8%B2-%D8%B3%DB%8C%D9%85%D8%A7-%D8%AF%D8%B1-%D8%AF%D9%88%D8%AD%D9%87-%D9%85%D8%B3%D8%AA%D9%82%D8%B1-%D8%B4%D8%AF%D9%86%D8%AF

معاون سیما همچنین خاطرنشان کرد: تیم‌های مستندسازی هم در دوحه برای تهیه مستند‌های روز حضور دارند که در دل برنامه‌های دیگر پخش خواهد شد.

معاون سیما افزود: در دوره‌های گذشته ویژه‌برنامه‌های جام جهانی سیما محدود به شبکه‌های مربوط به همین امر بود، اما وجه تمایز این دوره این است که انعکاس ابعاد دیگر جام جهانی در دستور کار دیگر شبکه‌ها و برنامه‌های عمومی سیما نیز قرار دارد.

معاون سیما تصریح کرد: ۵۶ بازی از رقابت‌های فوتبال جام جهانی از شبکه سه سیما و ۸ بازی هم به دلیل هم‌زمانی از شبکه تخصصی ورزش به روی آنتن خواهد رفت.

وی گفت: فارغ از نگاه ورزشی و حرفه‌ای به موضوع فوتبال و جام جهانی، برخی از برنامه‌سازان ما با نگاه اجتماعی، فرهنگی به این رویداد نگاه کرده‌اند که می‌توان گفت یکی از ویژگی‌های برنامه‌های سیما در این دوره از جام جهانی فوتبال است.

وی از تدارک مفصل شبکه‌های سه و ورزش خبر داد و افزود: شبکه سه سیما، نیمی از جدول پخش ٢٤ ساعته خود را برای پرداختن به این رویداد بزرگ اختصاص داده است و از حوالی ظهر تا بامداد همراه علاقه‌مندان به فوتبال خواهد بود.

به گزارش گروه فرهنگ خبرگزاری آنا، محسن برمهانی درباره پوشش بازی‌های جام جهانی قطر گفت: رسانه ملی با خرید حق پخش، ضمن پوشش ۶۴ بازی جام جهانی، با اعزام تیمی از گزارشگران، مجریان و عوامل فنی و تولیدی مخاطبان را در جریان این رویداد بزرگ قرار خواهد داد.

برمهانی افزود: در این دوره از رقابت‌های جام جهانی به فراخور موضوع و ساختار برنامه، از مجریان غیر ورزشی و چهره‌های جدید استفاده شده است که البته این به معنای دور شدن از مقوله ورزش حرفه‌ای نیست. برنامه‌های ورزشی شبکه‌های یک و دو، با ویژه‌برنامه‌های خود، نگاه تخصصی و حرفه‌ای به ورزش دارند و در کنار آن شبکه‌هایی نظیر نسیم با سه برنامه، شبکه امید با دو برنامه با نگاهی خارج از بعد ورزشی و در حوزه‌هایی همچون فرهنگی – اجتماعی و … با رویکرد «فرامتن موضوع» به ابعاد مختلف رویداد جام جهانی ۲۰۲۲ قطر می‌پردازند.

معاون سیما از تدارک تلویزیون برای پوشش تمام بازی‌های جام جهانی و پرداختن دیگر برنامه‌ها به فرامتن این رویداد خبر داد.

تدارک رسانه ملی برای پوشش جام جهانی ۲۰۲۲ قطر