«دوباره فردوس» به چاپ دوم رسید

 

علاقمندان می‌توانند برای تهیه‌ی این کتاب به کتابفروشی‌های سراسر کشور یا به پایگاه اینترنتی انتشارات به آدرس www.khameneibook.ir مراجعه نمایید.


منبع: https://snn.ir/fa/news/1046003/%D8%AF%D9%88%D8%A8%D8%A7%D8%B1%D9%87-%D9%81%D8%B1%D8%AF%D9%88%D8%B3-%D8%A8%D9%87-%DA%86%D8%A7%D9%BE-%D8%AF%D9%88%D9%85-%D8%B1%D8%B3%DB%8C%D8%AF

 به گزارش گروه فرهنگی خبرگزاری دانشجو به نقل از پایگاه اطلاع‌رسانی مجمع ناشران انقلاب اسلامی، این کتاب به قلم آقای سید علیرضا مهرداد، روایتی از اولین اردوی جهادی جوانان انقلابی در شهریور 1347 است و برای اولین بار، خاطرات منتشر نشده از رهبر معظم انقلاب در موضوع حضور ایشان در زلزله فردوس در این کتاب ۲۴۰ صفحه‌ای گنجانده شده است. کتاب «دوباره فردوس» پس از مصاحبه با بازماندگان زلزله مهیب فردوس و گروه‌های امدادی روحانیونی که در آن زمان حضور داشتند، به رشته تحریر درآمده و تدوین این کتاب حدود چهار سال زمان برده است. این کتاب روایت یک افتخار گمشده و یک گنجینه‌ی تمام نشدنی در تاریخ فردوس و سال 47 است که در این سال‌ها از آن غفلت شده بود.

این اثر توسط انتشارات انقلاب اسلامی وابسته به دفتر حفظ و نشر آثار حضرت آیت‌الله العظمی خامنه‌ای (مدظله‌العالی) منتشر شده و در حال حاضر چاپ دوم آن روانه‌ی بازار نشر شده است.

گفتنی‌ست، سیزدهم شهریورماه سال ۱۳۴۷ زمانی که شهرستان فردوس در خراسان زلزله هفت ریشتری را تجربه کرد و ۲۰ هزار جانباخته به همراه داشت، رهبر معظم انقلاب که آن زمان تنها 29 سال داشتند، به عنوان یک روحانی مردمی و دغدغه‌مند، پس از اطلاع از وقوع زلزله، طی حضوری ۲ماهه در این شهر ضمن جمع‌آوری کمک‌های مختلف مردمی، پایگاه امداد روحانیت را ایجاد کردند و اقدامات مهمی را در خدمت‌رسانی به مردم زلزله‌زده فردوس سامان دادند.