سریال‌های طنز همیشه حساسیت‌ برانگیز هستند/ ادامه «نون خ»؟ هنوز معلوم نیست

به گزارش گروه فرهنگ و جامعه خبرگزاری علم و فناوری آنا، مجموعه تلویزیونی «نون خ ۵» به کارگردانی سعید آقاخانی و تهیه‌کنندگی مهدی فرجی در کنار فصل چهارم مجموعه «نون خ» دو سریال ماه مبارک رمضان شبکه یک سیما بودند.

سلیم غفوری معتقد است که همیشه حساسیت‌ها روی سریال‌های طنز بالا است، اما دو مجموعه «زیرخاکی» و «نون خ» توانستند در ایام نوروز و ماه رمضان نظر مخاطبان را به خود جلب کنند.

 

در همین ارتباط، سلیم غفوری قائم مقام معاون سیمای سازمان صداوسیما در گفت‌وگو با خبرنگار آنا گفت: روز‌های نوروز و ماه مبارک رمضان قله فعالیت‌های رسانه ملی محسوب می‌شوند و مدیران سازمان توجه ویژه‌ای به این مقاطع زمانی دارند. سریال «زیرخاکی» از ابتدای ماه مبارک رمضان روی آنتن رفت و طبق برنامه‌ریزی انجام‌شده در شب‌های قدر به پایان رسید؛ بنابراین بلافاصله پس از پایان شب‌های قدر و از پانزدهم فروردین پخش سریال نون خ را آغاز کردیم.

غفوری درباره ساخت فصل ششم این مجموعه نیز گفت: واقعاً هنوز هیچ چیز معلوم نیست، چون عوامل سریال هم به تازگی از مراحل پساتولید و رساندن قسمت‌های پایانی به آنتن فارغ شده‌اند و صحبتی در این باره صورت نگرفته است.


منبع: https://ana.ir/fa/news/906961/%D8%B3%D8%B1%DB%8C%D8%A7%D9%84%E2%80%8C%D9%87%D8%A7%DB%8C-%D8%B7%D9%86%D8%B2-%D9%87%D9%85%DB%8C%D8%B4%D9%87-%D8%AD%D8%B3%D8%A7%D8%B3%DB%8C%D8%AA%E2%80%8C-%D8%A8%D8%B1%D8%A7%D9%86%DA%AF%DB%8C%D8%B2-%D9%87%D8%B3%D8%AA%D9%86%D8%AF-%D8%A7%D8%AF%D8%A7%D9%85%D9%87-%D9%86%D9%88%D9%86-%D8%AE-%D9%87%D9%86%D9%88%D8%B2-%D9%85%D8%B9%D9%84%D9%88%D9%85-%D9%86%DB%8C%D8%B3%D8%AA

وی درباره واکنش برخی مخاطبان در فضای مجازی که برخی سکانس‌های سریال را توهین به مردم این استان می‌دانستند نیز گفت: فکر می‌کنم پاسخی که آقای فرجی تهیه‌کننده این سریال در این زمینه دادند، منطقی، گویا و قانع کننده بود. تمام قسمت‌های هر مجموعه تلویزیونی قبل از پخش بازبینی می‌شود. در آن قسمت‌ها هم نکته خاصی مشاهده نشد. به هر حال در کار‌های طنز پرمخاطب مثل «نون خ» و «زیرخاکی» یا قبل‌تر در مجموعه «پایتخت» حساسیت‌ها بالا است. چنین مجموعه های موفق و پرمخاطبی به تبع  حساسیت‌‌برانگیز هم هستند، اما سازندگان این آثار هم این ملاحظات را در نظر می‌گیرند.

وی در پاسخ به این پرسش که آیا پخش پشت سر هم دو مجموعه طنز که از ویژند‌ها (برندها)‌ی سیما محسوب می‌شوند، به نوعی هدر دادن این دو اثر نبوده است نیز گفت: من با این تعبیر موافق نیستم. به هر حال ما نمی‌توانستیم پس از پایان مجموعه «زیرخاکی»، آنتن را در روز‌های باقیمانده ماه مبارک رمضان خالی بگذاریم. برنامه‌ریزی برای پخش این دو مجموعه در نوروز و ماه مبارک رمضان از قبل انجام شده و به سازندگان آنها نیزاعلام شده بود آنها هم در جریان بودند و نکته‌ای دراین باره نداشتند.

قائم مقام معاون سیما در گفت‌و‌گو با آنا:

سریال‌های طنز همیشه حساسیت‌ برانگیز هستند  ادامه «نون خ»؟ هنوز معلوم نیست

ماه رمضان و نوروز؛ ۲ قله فعالیت‌های تلویزیون

پخش «نون ۵» این شب‌ها به قسمت‌های پایانی خود نزدیک شده است؛ درفصل پنجم این مجموعه تلویزیونی «نورالدین خان‌زاده» و همولایتی‌هایش این بار به سیستان و بلوچستان سفر کرده و در فضای جغرافیای متفاوتی از غرب کشور ماجرا‌ها و چالش‌های خود را دنبال می‌کنند. از سوی دیگر مسائلی همچون محیط‌زیست، حفظ گونه‌ای جانوری و گیاهی در حال انقراض، میراث فرهنگی و زیبایی‌های ایران و به ویژه سیستان و بلوچستان نیز مورد توجه سازندگان «نون خ» قرار داشته است.

همیشه حساسیت‌ها روی سریال‌های طنز بالا است/ ادامه «نون خ»؟ هنوز معلوم نیست

غفوری افزود: آمار‌هایی هم که اخیراً توسط مرکز تحقیقات صداوسیما اعلام شد نشان می‌دهد که اتفاق مخاطبان هم با این دو اثر به خوبی همراه بوده‌اند.

قائم‌مقام معاون سیما عنوان کرد: معمولاً با تمام این ملاحظات، حواشی و واکنش‌هایی از این دست باز هم شکل می‌گیرد. به هر حال عوامل مجموعه «نون خ» همچنان مورد حمایت شبکه یک و سازمان قرار دارند و تذکر یا احیاناً توبیخ خاصی در این موضوعات به آنها داده نشده است، چون اصولاً خطایی به آن معنا رخ نداده و واکنش گسترده‌ای را هم شاهد نبودیم.

حساسیت ویژه مخاطبان به مجموعه‌های طنز 

همیشه حساسیت‌ها روی سریال‌های طنز بالا است/ ادامه «نون خ»؟ هنوز معلوم نیست